Compliance w transporcie – Warsztat – (4-5.10.2018 r.)

04-10-2018 08:00 - 05-10-2018 17:00

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE “COMPLIANCE W TRANSPORCIE – WARSZTATY”

Compliance nabiera coraz większego znaczenia we wszystkich branżach, gdzie w grę wchodzi odpowiedzialność za działania, które podejmuje firma w związku z prowadzoną przez siebie działalnością. Branża TSL nie jest wyjątkiem. Świadczy ona bowiem usługi, które niezależnie od kategorii są regulowane nie tylko przez prawo polskie, ale i unijne oraz międzynarodowe. Ryzyko w niedostosowaniu się do aktualnych przepisów prawa jest bardzo wysokie, a dla samej firmy często może się to skończyć zakończeniem prowadzenia działalności. Dlatego compliance w transporcie, czyli umiejętne zarządzanie ryzykiem i świadomość obwarowań prawnych, jakie są nałożone na branże TSL, jest tak bardzo istotne.

Współcześnie firmy działają w dość niepewnym otoczeniu biznesowym. Aby być efektywniejszym i bardziej konkurencyjnym na rynku, sięgają one do coraz bardziej zaawansowanych instrumentów, które pozwalają zidentyfikować ryzyko, odpowiednio nim zarządzić oraz podjąć najbardziej słuszną i właściwą decyzję biznesową. Jednym z takich narzędzi jest system Compliance, który do niedawna pozostawał nieznany wśród polskich przedsiębiorców, a aktualnie nabiera coraz więcej na znaczeniu. Dobrze wdrożony system Compliance, dostosowany do specyfiki działania firmy, zapewni jej bowiem działanie zgodne z aktualnymi wymogami prawa oraz wewnętrznymi zasadami postępowania. Dodatkowo uchroni firmę przed stratami finansowymi czy utratą wizerunku.


Program szkolenia:

• Jaka jest rola Compliance w branży TSL?
• Jak uniknąć dotkliwych strat i poprawnie zidentyfikować ryzyko?
• Jakie są procedury zapobiegające szkodliwym praktykom?
• Które obszary są szczególnie narażone na ryzyko?
• Jakie są i jak stosować narzędzia minimalizacji ryzyka?
• Jakie są obszary ryzyka podatkowego?
• Jak zarządzać ryzykiem z uwzględnieniem najnowszych przepisów w prawie transportowym?
• Jak stworzyć odpowiednią politykę w firmie i zaimplementować procedury wewnętrzne?
• Jak przewidzieć i odpowiednio reagować na nadużycia?


Szkolenie odbędzie się 4-5 października 2018 r. w Warszawie. Poprowadzą go eksperci portalu www.prawoilogistyka.pl! Dlatego zgłoś swoje uczestnictwo już dziś!

tel. 530 755 339

email: ewa.rokicka@bmspolska.pl