Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie 2016!

image_pdfimage_print

Tylko 20% pracowników branży transportowej i infrastrukturalnej to kobiety. Czy można to zmienić?

Kobiety zdecydowanie rzadziej niż mężczyźni zajmują wysokie stanowiska w wielu firmach, i branża transportowa czy infrastrukturalna nie jest tu wyjątkiem. Czy można to jednak zmienić? Przecież w sferze zawodowej nie dzielimy się według płci, lecz według umiejętności i talentów. Te kompetencje w takim samym stopniu charakteryzują mężczyzn, jak i kobiety. Ważne jest, by istniejący potencjał w pełni wykorzystać, także w branży infrastrukturalnej. Dlatego też już 17 maja w Warszawie odbędzie się Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie, które poprzez prezentację kobiet pełniących funkcje kierownicze, pokaże ich potencjał zawodowy i zachęci do zainteresowania się pracą w tych branżach.

– Pomysł na Forum pojawił się, jako efekt moich obserwacji i doświadczeń zawodowych. Liczne spotkania, w których na co dzień uczestniczę, uświadomiły mi, że w środowisku istnieje potrzeba wsparcia i wymiany doświadczeń szczególnie wśród kobiet – powiedziała pomysłodawczyni Forum i przewodnicząca Rady Programowej, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w ZDG TOR, Ewelina Sosnowska.

Dla kogo Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie?

Forum jest kierowane do osób, które są na początku swojej drogi zawodowej lub rozważają pracę w branżach infrastrukturalnej i transportowej; do studentek i studentów kierunków technicznych, a także do wszystkich pracowników, którzy są zatrudnieni w takich firmach i chcieliby awansować lub zmienić stanowisko. Dlatego też uczestnictwo w Forum jest bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, będą obowiązywały akredytacje. Patronat nad wydarzeniem objęły już m.in.: Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

W programie spotkania znajdą się dyskusje prowadzone przez znane dziennikarki i managerki Beatę Tadlę, Dagmarę Kowalską i Renatę Wozbę  na temat m.in. wyboru ścieżek zawodowych i czynników, które na ten wybór wpływają; możliwości i szans kobiet na pełnienie wysokich funkcji w kluczowych instytucjach, a także  solidarności kobiet – czy istnieje, czy trzeba ją wspierać i jak działa. Przedstawione będą również drogi zawodowe kobiet, które już przetarły szlak i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Na koniec przewidziano też certyfikowane sesje praktyczne z wykwalifikowanymi trenerami.

– Każda inicjatywa, która integruje społeczność, jest niesłychanie istotna, bo ważne jest, byśmy się między sobą komunikowały, wymieniały doświadczenia i dzieliły się wiedzą. We współpracy tkwi siła i skuteczność w działaniu  – zaznaczyła dr Elwira Gross-Gołacka, Ministerstwo Energii, członkini Rady Programowej. – Nie dzieliłabym świata na kobiecy i męski, lecz po prostu wykorzystywała potencjał wszystkich dostępnych talentów i możliwości na rynku. Kobiety stanowią ponad połowę populacji. Warto angażować także tę część talentów i możliwości w działania na rzecz rozwoju, czy to rynku infrastruktury, czy innych, też  “trudniejszych” branż – dodała.

W Radzie Programowej jest 26 pań, wśród których są prezeski zarządów dużych firm, wykładowczynie wyższych uczelni technicznych, a także szefowe działów marketingu i PR różnych przedsiębiorstw oraz przedstawicielki administracji centralnej, które czuwają nad poziomem merytorycznym Forum i koordynują jego organizację.

Gdzie i kiedy?

Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT), przy ul. Filtrowej 1A w Warszawie

Na wydarzeniu również znajdziecie członków Zespołu Prawo i Logistyka – dlatego serdecznie Was zapraszamy do uczestniczenia w Konferencji!


Rada Programowa

Przewodnicząca Rady Programowej: Ewelina Sosnowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Zespół Doradców Gospodarczych TOR

Aneta Adamek, Członek Zarządu, Fundacja Osłoń,
Marta Darasz, Prezes, Fundacja Osłoń
Alina Giedryś, Doradca Marszałka ds. Infrastruktury Kolejowej, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Katarzyna Górniak-Łojek, Koordynator Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, CEMEX
Elżbieta Gross-Gołacka, Ministerstwo Energii
Małgorzata Jabłońska, Communication Manager, ATEM-Polska
Marta Jarosińska, PR Manager, Stadler Rail
Zofia Jóźwiak, Akademia Morska w Szczecinie
Dagmara Kowalska, Dziennikarz, RDC Polskie Radio
Lucyna Kosmalska, Członek Zarządu ds. Inwestycji, ATEM-Polska
Agnieszka Lis, Naczelnik Wydziału Promocji, Koleje Mazowieckie
Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes, Polimex-Mostostal
Katarzyna Marciniak, Dyrektor Biura Komunikacji, DB Schenker Rail Polska
Donata Nowakowska, Rzecznik Prasowy, Koleje Mazowieckie
Anna Opas-Kwaśniewska, Prezes, Glaspo
Krystyna Pękała, Prezes, Szybka Kolej Miejska
Dorota Raben, Prezes, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Izabella Rokicka, Dyrektor Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs, Członek Zarządu, CEMEX
Barbara Rymsza, Przewodnicząca Rady Naukowej, Instytut Badawczy Dróg i Mostów
Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
Anna Szczygielska, Członek Zarządu, Kombud
Marita Szustak, Wiceprzewodnicząca, Railway Business Forum
Karolina Wiłkojć-Żesławska, Dyrektor Biura Zarządu i Promocji, ZUE
Renata Wozba, Ekspert ds. Strategii marketingowej i Public Affairs
Bożena Ziemba-Grodska, Prezes, KZESO WELD COMPANY SP Z O.O.


Anna Żurawiecka

Anna Żurawiecka

Prawnik i politolog; od 2015 r. agent celny; dodatkowo absolwentka Polsko-Amerykańskiej Szkoły Przywództwa. Ekspert z kilkuletnim doświadczeniem w logistyce i Trade Compliance w polskich i międzynarodowych firmach z branży logistycznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG. Biegle posługuje się jęz. angielskim.

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.