Nasz Zespół

Nasz Zespół składa się z osób zajmujących się zawodowo problematyką prawną:

  • transportu międzynarodowego,
  • handlu międzynarodowego,
  • trade compliance,
  • przewozu
  • i spedycji.

Wyróżnia nas to, że poszukujemy praktycznych rozwiązań, w których “sucha” teoria nie ma zastosowania. Swoją wiedzę czerpiemy z doświadczenia zawodowego zdobytego w wielu uznanych firmach i instytucjach, licznych szkoleniach i spotkaniach branżowych.


NASZA REDAKCJA


Anna Zakrzewska

Anna Żurawiecka – redaktor naczelna portalu www.prawoilogistyka.pl, prawnik i politolog. Posiada uprawnienia agenta celnego. Wieloletni praktyk, konsultant w dziedzinie supply chain i trade compliance. Uczestnik licznych krajowych jak i międzynarodowych konferencji. Posiada profesjonalne doświadczenie zdobyte w wielu czołowych międzynarodowych firmach z branży FMCG, farmaceutycznej i motoryzacyjnej. Absolwentka Szkoły Prawa Hiszpańskiego przy Uniwersytecie w Walencji oraz Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Autorka licznych artykułów specjalistycznych i współautorka publikacji o tematyce z prawa przewozowego. Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

MM PiL 2016

Marta Matuszewska – radca prawny zajmujący się obsługą prawną przedsiębiorstw w zakresie transportu, spedycji oraz logistyki. Posiada doświadczenie w obsłudze przewoźników oraz podmiotów zajmujących się logistyką i spedycją. Doradza także przedsiębiorcom korzystającym z usług przewoźników i innych podmiotów z branży. Ekspert, z-ca redaktora naczelnego i Project Manager portalu www.prawoilogistyka.pl. Wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wieloletni pracownik Instytutu Logistyki i Magazynowania. Szkoleniowiec biegle posługujący się językiem angielskim. Współtwórca projektu iRadcowie w OIRP w Poznaniu. Prywatnie miłośnik podróży.

 


NASI WSPÓŁPRACOWNICY


 

Beniamin Niedbalski – prawnik, absolwent prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu prawa transportowego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie pod kierownictwem prof. ALK dr hab. Tomasza Szanciło. Prelegent na licznych konferencjach naukowych poświęconych wyżej wymienionej tematyce. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych, oddziale legalizacji zatrudnienia cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wydziale prawnym Inspekcji Transportu Drogowego oraz spółce transportowej. Posługuje się językiem angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Prywatnie miłośnik muzyki oraz podróży.

 

Kamila Krassowska

 

Kamila Krassowska – z wykształcenia prawnik, aplikantka adwokacka II roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W latach 2013-2014 uczestnik szkoły prawa amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim. Poza prawem transportowym interesuje się prawem zamówień publicznych oraz prawem spółek.

 

 

Marcin Wojnowski – absolwent Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od ponad 10 lat zawodowo związany z transportem, logistyką oraz magazynowaniem. Obecnie zajmuje się wdrożeniami systemu IT klasy TMS w globalnym przedsiębiorstwie z branży chemicznej oraz optymalizacją procesów transportowych.

 

.

Maurycy KIERUJ

Maurycy Kieruj – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu controllingu; wykładowca na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Obecnie od kilku lat współpracuje przy obsłudze prawnej dużej międzynarodowej spółki spedycyjnej doradzając przy zawieraniu umów i wspierając w obsłudze reklamacji i sporach sądowych. Biegle posługuje się językiem angielskim.