Nasz Zespół

Nasz Zespół składa się z osób zajmujących się zawodowo problematyką prawną:

  • transportu międzynarodowego,
  • handlu międzynarodowego,
  • trade compliance,
  • przewozu
  • i spedycji.

Wyróżnia nas to, że poszukujemy praktycznych rozwiązań, w których “sucha” teoria nie ma zastosowania. Swoją wiedzę czerpiemy z doświadczenia zawodowego zdobytego w wielu uznanych firmach i instytucjach, licznych szkoleniach i spotkaniach branżowych.


NASZA REDAKCJA


Anna Zakrzewska

Anna Żurawiecka – redaktor naczelna portalu www.prawoilogistyka.pl, prawnik i politolog. Posiada uprawnienia agenta celnego. Wieloletni praktyk, konsultant w dziedzinie supply chain i trade compliance. Uczestnik licznych krajowych jak i międzynarodowych konferencji. Posiada profesjonalne doświadczenie zdobyte w wielu czołowych międzynarodowych firmach z branży FMCG, farmaceutycznej i motoryzacyjnej. Absolwentka Szkoły Prawa Hiszpańskiego przy Uniwersytecie w Walencji oraz Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Autorka licznych artykułów specjalistycznych i współautorka publikacji o tematyce z prawa przewozowego. Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

MM PiL 2016

Marta Matuszewska – radca prawny zajmujący się obsługą prawną przedsiębiorstw w zakresie transportu, spedycji oraz logistyki. Posiada doświadczenie w obsłudze przewoźników oraz podmiotów zajmujących się logistyką i spedycją. Doradza także przedsiębiorcom korzystającym z usług przewoźników i innych podmiotów z branży. Ekspert, z-ca redaktora naczelnego i Project Manager portalu www.prawoilogistyka.pl. Wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wieloletni pracownik Instytutu Logistyki i Magazynowania. Szkoleniowiec biegle posługujący się językiem angielskim. Współtwórca projektu iRadcowie w OIRP w Poznaniu. Prywatnie miłośnik podróży.

 


NASI WSPÓŁPRACOWNICY


 

Beniamin Niedbalski – prawnik, absolwent Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu prawa transportowego. Prelegent na licznych konferencjach naukowych oraz szkoleniach poświęconych wyżej wymienionej tematyce. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych, oddziale legalizacji zatrudnienia cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wydziale prawnym Inspekcji Transportu Drogowego oraz spółce transportowej. Posługuje się językiem angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Prywatnie miłośnik muzyki oraz podróży.

 

Kamila Krassowska

 

Kamila Krassowska – z wykształcenia prawnik, aplikantka adwokacka III roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Zawodowo związana z likwidacją szkód w rozwijającej się  spółce transportowej. W latach 2013-2014 uczestnik szkoły prawa amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim. Poza prawem transportowym interesuje się prawem zamówień publicznych oraz prawem spółek.

 

 

Alicja Fiałkowska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, doktor nauk prawnych. Zajmuje się bezpieczeństwem w biznesie, w szczególności: ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji, zarządzaniem ryzykiem zagrożeń , w tym opracowywaniem procedur o charakterze prewencyjnym, mających na celu zminimalizowanie ryzyka naruszenia prawa, jak również ochroną wizerunku firmy oraz nadużyciami pracowniczymi. Jest certyfikowanym audytorem śledczym Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Posiada doświadczenie w pracy śledczej. Specjalizuje się w opracowywaniu procedur mających na celu przeciwdziałanie powstawaniu nadużyć oraz algorytmu postępowania w przypadku ujawnienia nadużyć pracowniczych. Autorka wielu publikacji na temat zwalczania przestępczości zorganizowanej. Posiada doświadczenie jako wykładowca akademicki. Dobra znajomość języka niemieckiego, w tym terminologii prawnej.

 

Marcin Wojnowski – absolwent Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od ponad 10 lat zawodowo związany z transportem, logistyką oraz magazynowaniem. Obecnie zajmuje się wdrożeniami systemu IT klasy TMS w globalnym przedsiębiorstwie z branży chemicznej oraz optymalizacją procesów transportowych.

 

.

Maurycy KIERUJ

Maurycy Kieruj – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu controllingu; wykładowca na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Obecnie od kilku lat współpracuje przy obsłudze prawnej dużej międzynarodowej spółki spedycyjnej doradzając przy zawieraniu umów i wspierając w obsłudze reklamacji i sporach sądowych. Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

 

Sylwia Zielińska – doradca ds. bezpieczeństwa ( ADR, IMDG – Code, RID), prawnik, logistyk, wykładowca akademicki i certyfikowany trener. Od 2003 roku związana z branżą logistyczną, gdzie zajmuje się doradztwem i szkoleniami. Na co dzień pomaga firmom realizować skomplikowane obowiązki w zakresie transportu/załadunku/rozładunku oraz magazynowania towarów niebezpiecznych. Autorka dwóch książek o transporcie drogowym towarów niebezpiecznych oraz konsultantka merytoryczna filmu szkoleniowego “BHP w transporcie towarów niebezpiecznych”. Prowadzi wykłady z transportu multimodalnego towarów niebezpiecznych na Wydziale Transportu Akademii Morskiej w Gdyni, gdzie zapoznaje studentów z prawidłową organizacją transportu drogowego i morskiego towarów niebezpiecznych. Autorka strony www.niebezpiecznalogistyka.pl w całości poświęconej logistyce towarów niebezpiecznych.